Plachtoviny

Austronet

- ako v tieni stromu


Materiál Austronet sa vyznačuje svojou praktickou každodennou použiteľnosťou. Ako slnečná plachta sa preto perfektne hodí k trvalému používaniu za každého počasia, aj vo vetre. Austronet je predyšný, čím zabraňuje akumulácii tepla a poskytuje veľmi príjemnú klímu podobnú, aká sa dá nájsť snáď len v tieni stromov. Materiál je odolný voči UV žiareniu (5 rokov záruka) a v pomere ku kvalite poskytovaného tieňa má veľmi nízku hmotnosť.  Austronet je absolútne nenáročný pokiaľ ide o údržbu. Ak je potrebná očista, postačuje zvyčajne voda. Vďaka svojej sieťovej štruktúre, použitému materiálu a technológii spracovania, je vylúčená akákoľvek možnosť tvorby plesní a to aj v prípade, že plachtu zrolujete mokrú. Dokonca ani agresívny vtáčí trus alebo typické zafarbenie spôsobované pýlom rastlín a stromov, nemá žiaden vplyv na kvalitu a vzhľad plachiet. Slnečné plachty Soliday Rollup z materiálu Austronet sa pri navíjaní takmer vôbec nekrčia. Dobré vlastnosti vykazuje Austronet aj pri daždi, čo sa prejavuje hlavne tým, že sa na plachte netvoria vodné mláky (vaky z nahromadenej vody, ktorá nemá kam odtiecť). A ak je plachta namontovaná v sklone aspoň 25°, stáva sa takmer vodovzdornou.


 

Austrosail

- perfektná ochrana pred slnkom a nepriaznivým počasím


Materiál Austrosail je  vysokokvalitná plachtovina s uzatvorenou štruktúrou. Vďaka použitiu výberovej priadze a špeciálnej povrchovej vrstvy má Austrosail vynikajúce predpoklady pre vonkajšie použitie. Vysoká odolnosť voči vode a UV žiareniu majú za dôsledok vynikajúci vzhľad aj po dlhej dobe. S materiálom Austrosail funguje vaša slnečná plachta súčasne ako ochrana proti slnku aj dažďu.
Austrosail je k dispozícii v rozličných farebných prevedeniach. Plochy, ktoré budú ochránené, sa stanú príjemným miestom pre trávenie voľných chvíľ - vznikne tým celkom nový priestor pre život.


 

Austrosail Nano

- perfektná ochrana pred slnkom aj dažďom


Austrosail Nano je vysokvalitná polyesterová tkanina pre slnečné plachty. Štruktúra materiálu je veľmi hladká a navyše je opatrená inovatívnou povrchovou ochranou so samočistiacim efektom.
Austrosail Nano má pri vysokom jase farieb a svetelnej priepustnosti vysoký tieniaci účinok a UV ochranný faktor.
Austrosail Nano Protection - Pri výrobe plachty bude na jej okrajoch zhotovený ochranný lem z materiálu 100%-ne odolného voči poveternostným vplyvom. Pri zrolovaní materiálu plachty ochranný  okraj dokonale prekrýva a chráni celú na hriadeľ narolovanú plachtu. Pri výrobe plachiet je kladený veľký dôraz na dizajn a kvalitu spracovania. Austrosail Nano Protection je v súčasnej dobe najkvalitnejším a aj najdrahším High-tech materiálom v oblasti protislnečnej ochrany. Je to predovšetkým pre jeho vynikajúce vlastnosti.  Na tento materiál je poskytovaná záruka 5 rokov. Materiál je celkom vode nepriepustný, odpudzujúci špinu a ľahko čistiteľný. Materiál si zachováva svoj textilný vzhľad, pružnosť a jasnosť aj pri bielej farbe.
Prostredníctvom inovatívneho využitia materiálu na ochranný lem sa obmedzujú náklady na celú slnečnú plachtu na finančne zvládnuteľné. Solárna plachta dostane dokonalú ochranu pred znečistením a najlepšie podmienky pre dlhú životnosť v čistom stave.
Jednotlivé diely plachty sú  spájané radiálne prostredníctvom  vodotesných zvarov s použitím špeciálnej technológie ultrazvuku.
Soliday Sun Sails systémy C & CS, ktoré sú vybavené 2-Soliday stožiarmi (pylónmi)  a systémom umožňujúcim výškové nastavenie sú s materiálom Austro Sail Nano  nepremokavé a odolné voči dažďu. To si vyžaduje dobre naplánovanie sklonu plachty, ktorý ale  môže byť kedykoľvek zmenený práve vďaka  použitiu systému výškového nastavenia.